Цивілізації формувалися на морських узбережжях і вздовж великих річок - там, де є вода. Сьогодні ми дуже побоюємося її нестачі - або надлишку. Останнім часом температура Землі підвищилася на 0,74 градуса за Цельсієм - на перший погляд ця цифра здається незначною. Однак наслідки потепління в наявності: повені в одних регіонах та посухи в інших, руйнівні урагани, рівень моря що піднімається, зруйновані греблі тощо. Чому ж земля захиталася під нашими ногами? Близько 70 відсотків світової прісної води зберігається у вигляді льоду. Велика частина решти запасів знаходиться у водоносних шарах грунту, звідки ми її викачуємо - набагато швидше, ніж природа може заповнити втрати.
Дві третини використовуваної нами води йде на вирощування сільськогосподарських культур.
Населення Землі щорічно збільшується на 83 мільйона чоловік, і наша потреба в прісній воді буде тільки зростати - поки ми не навчимося дбайливо її використовувати.
Щорічно населення світу споживає на 30% більше природних ресурсів, ніж планета може відновити, переконують у Всесвітньому фонді дикої природи (World Wildlife Fund).Раніше ця організація займалась виключно дикою флорою та фауною. Але останніми роками вчені почали вивчати і деякі екологічні аспекти, вплив людини на навколишнє середовище.
Сьогодні WWF оприлюднила результати власних досліджень. У "Живій планеті" наведені шокуючи дані.
Станом на сьогодні кількість хребетних зменшилась на 30%. Відтак в організації говорять про планетарний дефіцит, який становитиме 100% вже у 2040 році.
В доповіді також зазначається, що людство споживає значно більше, ніж йому потрібно для життя. Але така ситуація не всюди однакова.
Дуже багато природних ресурсів використовують Об'єднані Арабські Емірати, США, Кувейт, Данія, Австралія. При цьому, дуже мало витрачають в Конго, Гаїті. Афганістані, Малаві.
При такому способі життя вже у 2030 році людству потрібна буде ще одна планета, прогнозують дослідники. Важливо, що у цьогорічній доповіді World Wildlife Fund проаналізувала ситуацію з водними ресурсами у світі. У ньому, зокрема, зазначається, що 50 країн щорічно вже відчувають помірний або ж сильний брак води. 27 країн імпортує більш ніж половину води, яку використовують.
Дуже багато води витрачається у сільськогосподарській сфері. Так, на виробництво одного куска цукру необхідно 1500 літрів води. Тим часом у Сомалі люди часто гинуть якраз через брак води. При нинішніх темпах споживання води її людству вистачить на 30 років.