46 відсотків всієї води нашої планети знаходиться в Тихому океані, 23,9% - в Атлантичному, в Індійському - 20,3%, а в Північному Льодовитому - 3,7%. Атлантичний океан "за поживністю" оцінюється в 20 тисяч урожаїв, що збираються за рік на всій суші.
В Антарктиді на Землі Вікторії є озеро, вода в якому в 10 разів солоніша морський. Воно може замерзнути тільки при температурі -50 градусів за Цельсієм.
В давнину Балтійське море називалося Бурштиновим через велику кількість в ньому бурштину.
В озеро Байкал помістилося б близько 100 водойм розміром в Азовське море.
У природі існує близько 1330 видів води. Вони розрізняються за походженням (дощова,грунтова, зі свіжого або довго лежачого снігу і так далі), за характером і кількістю та розчинених у ній речовин.
У середині 20-го століття вчені відкрили "важку воду" - D2O, яка відповідала параметрам "мертвої води". На живі організми "важка вода" діє гнітюче, а у великих кількостях викликає смерть.
У складі мантії Землі води міститься в 10-12 разів більше, ніж у Світовому океані.
Вода здатна відображати 5 відсотків сонячних променів, а сніг - близько 85%. Під лід океану проникає тільки 2% сонячного світла.


Гейзери Камчатки виділяють таку кількість тепла на добу, яка еквівалентна 15 млн кубометрів газу.
Дев'ятий вал, оспіваний в літературі та мистецтві, насправді не існує. У цьому легко переконатися, відраховуючи з борту судна кількість проміжних хвиль між двома найбільшими. Найбільшою хвилею може бути будь-яка, а не обов'язково дев'ята.
Якби всі льодовики раптом станули, то рівень світового океану піднявся б на 64 метра і близько 1/8 поверхні суші було б затоплено водою.
Забруднені підземні води очищаються протягом декількох тисячоліть.
З 70 річок Європи й Азії довжиною більше тисячі кілометрів 50 протікає по території колишнього СРСР.
Відомо 135 ізотопних різновидів води. Крім "живої", "мертвій", існує "важка", "слизька", "суха" і "гумова" вода.
Щодня з поверхні землі випаровується 1 трильйон тонн води.
Каспійське море в різні часи мало близько 70 назв: Аварське, Східне, Чірканское, Хвалинське та інші. Назва Каспійського моря пов'язана з ім'ям племені каспіїв, що мешкали в давнину на його берегах.
Морська вода замерзає при температурі - 1,91 ° C. Іноді вода замерзає і при позитивній температурі.
Один берег ріки Урал знаходиться в Європі, інший - в Азії.
За прогнозами деяких вчених, до 2025 року близько половини населення Землі буде мати проблеми з водою, а до 2040 року питна вода перевершить за ступенем важливості нафту і природний газ.
Втрата організмом людини більше 10% води може призвести до смерті.
Прісна вода становить лише 3% від усіх водних ресурсів. Причому безпосередньо доступні лише близько 1,5%.
Почуття спраги з'являється, коли організм зневоднений всього на 1%.
В Словенії є незвичайне озеро, називається воно Ціркніцкое. Влітку і взимку з нього зникає вся вода. Причому разом з рибою. Навесні і восени вода повертається, також разом з рибою. Вода йде і повертається через 400 отворів в дні.