Заняття фізкультурою і спортом несуть підвищені фізичні навантаження, сприяючі підвищеному потовиділенню людського організму. Так, наприклад, легкоатлети під час бігу втрачають від 200 до 300 грам води на кожен кілометр. Цілком природно, що організм, який втратив рідину, вимагає її заповнення.
Вага, що втрачається під час тренувань, є масою потовиділення рідини, що міститься в організмі. Основою цієї рідини є вода.
Професійні спортсмени, що тренуються під наглядом спортивних лікарів і тренерів, найменше схильні до неправильного відновленню маси рідини, втраченої під час тренувань.
Однак спортом і фізкультурою займаються тисячі людей, які не є професіоналами. Наші поради призначені, в першу чергу, для цієї категорії. Оптимальний спортивний напій – звичайна питна бутильована вода. Багато починаючих спортсменів і фізкультурників вдаються до широко розрекламованих «енергетичних напоїв». Вся справа в тому, що ці напої містять у своєму складі стимулюючі засоби, які можуть прискорити процес зневоднювання організму. Інші розрекламовані напої – «протеїнові», ці напої підвищують роботу нирок, при цьому викликають втрату кальцію.
Коли краще пити?
Якщо відразу випити дуже багато води, то всмоктуватися вона буде повільніше, тому що площа контакту зі слизовою шлунка щодо обсягу рідини, яка надійшла, невелика. Тому до тренування можна випити хіба що склянку води.
Після тренування вже пізно напиватися. Якщо розвивається сильна спрага, то які результати можна показати під час заняття? Погані, правильно. Тому після тренування пити можна, але тільки якщо вода надходила під час тренування.
Найголовніше – пити під час тренування!
Режим пиття під час тренування: як часто і якими порціями
Після кожного підходу й перед кожним підходом достатньо робити один-два ковтки. Вода буде надходити невеликими частинами, швидко всмоктуватися і швидко вгамовувати спрагу в даний момент.
Важка робота вимагає багато води, тому пити воду під час тренування просто необхідно.
Якою повинна бути вода для пиття під час тренування?
- Питною, тобто або з крану, або бутильована;- Знезараженою, тобто вона не повинна містити хвороботворні мікроорганізми. Якщо вода з-під крана, то її потрібно прокип’ятити. Якщо вона розливалася в пляшки на заводі, то можна пити її і так. Ніяких колодязів, струмків та інших неперевірених джерел водопостачання;
- Негазованою. Вуглекислота викликає незручності під час виконання вправ. Крім того, при постійному вживанні газованих напоїв збільшується ймовірність розвитку гастриту;
- Кімнатної температури. Якщо вода буде холодною, то ризик застудити горло дуже високий. Імунітет під час і після інтенсивного тренування трохи знижено;
- У великій кількості і приготованої заздалегідь. Іноді за годину тренування можна випити і 2 літри, якщо в приміщенні гаряче.