Вода! Де її тільки нема…
Первинна роль води в життя всіх живих істот, і людину у тому числі, пов'язана з тим, що вона є універсальним розчинником величезної кількості хімічних речовин. Тобто фактично є тим середовищем, в якому і протікають всі процеси життєдіяльності. Вода бере участь у всіх обмінних процесах. Всі живильні речовини і мінеральні солі можуть всмоктуватися в кров, лише якщо вони розчинені у воді.
Всі хімічні процеси в клітках організму можливі лише при наявності води. Вода бере участь в регуляції температури тіла. Кількість випитої і виділеної рідини приблизна однаково. Щодня при відправленнях наш організм втрачає близько двох з половиною літрів води. Отже, стільки ж він повинен отримати, щоб відшкодувати втрати. Правда, потреба у воді часто залежить від якості і кількості їжі, температури довкілля і багатьох інших чинників. Тому кожному з нас слід знати, яка вода знаходиться в наших водопровідних системах.
Вода - на перший погляд проста хімічна сполука двох атомів водню і одного атома кисню - є, без жодного перебільшення, основою життя на Землі. Не випадково вчені у пошуках форм життя на інших планетах сонячної системи стільки зусиль направляють на виявлення слідів води.
Хто і на скільки залежить від води ?
За даними Усесвітній організації охорони здоров'я більше 80% всіх хвороб в світі пов'язано з незадовільною якістю питної води. Те, що тече з водопровідного крану, питною водою може бути названо лише у виключно окремих випадках. Сама по собі вода не має живильної цінності, але вона є неодмінною складовою частиною всього живого.
У рослинах міститься до 90% води, тоді як тіло дорослої людини складається з неї приблизно на 60 - 65%, а у дітей - до 80%.
Первинна роль води в життя всіх живих істот, і людину у тому числі, пов'язана з тим, що вона є універсальним розчинником величезної кількості хімічних речовин. Тобто фактично є тим середовищем, в якому і протікають всі процеси життєдіяльності. Ось лише невеликий і далеко не повний перелік "обов'язків" води в нашому організмі.
Вода:
1. Регулює температуру тіла.
2. Зволожує повітря.
3. Забезпечує доставку живильних речовин і кисню до всіх кліток тіла.
4. Захищає і буферізіруєт життєво важливі органи.
5. Допомагає перетворювати їжу в енергію.
6. Допомагає живильним речовинам засвоюватися органами.
7. Виводить шлаки і відходи процесів життєдіяльності.
До чого призводить нестача води?
Певний і постійний вміст води - ось необхідна умова існування живого організму. При зміні кількості споживаної води і її сольового складу порушуються процеси травлення і засвоєння їжі, кровотворення і ін.
Людина надзвичайно гостро відчуває зміну вмісту води в своєму організмі і може прожити без неї всього декілька діб. При втраті води в кількості менше 2% ваги тіла (1-1.5л) з'являється відчуття спраги, при втраті 6-8% настає стан напівнепритомності, при 10% - галюцинації, порушення ковтання. Втрата 10-20% вод небезпечна для життя. Тварини гинуть при втраті 20-25% вод. Якщо ви п'єте досить, сеча має бути світлою. Якщо вона дуже жовта – це ознака того, що кількість споживаної рідини недостатньо. При тривалому браку води страждає нервова система, з'являються психічні розлади. Дефіцит води надає несприятлива дія на обмін мінеральних речовин і мікроелементів в головному мозку. Якщо ми споживаємо недостатньо рідини, настають періоди повної апатії і сонливості, які змінялися зрітельнимі і слуховими галюцинаціями і судомами. При подальшому розвитку цих явищ може настати смерть.
Регулярний вжиток води покращує мислення і координаційні дії мозку. Головний мозок і весь організм будуть досить заряджений потрібними речовинами, якщо вода, яку ми п'ємо, буде високої якості, тобто, буде багата мінеральними речовинами . Здорова людина не повинна обмежувати себе у питті, але набагато корисно пити часто і помалу.