Водопровідна вода в 21 столітті стає однією з найбільш проблематичних сфер екології розвинених країн. Вода може сильно змінювати організм людини, не тільки лікувати від багатьох хвороб і зміцнювати здоров'я, але і викликати цілий ряд захворювань. Тому так важливий правильний вибір питної води.
Річки, озера, і навіть підземні джерела і ключі внаслідок неконтрольованої діяльності промислових комбінатів, заводів, шахт або хімічних підприємств у багатьох районах України і СНД катастрофічні і їх стан погіршується. Практично повна відсутність контроля дій промисловості і всеможливі природоохоронні заходи перетворюють водопровідну воду в хімічно-бактеріологічну небезпечну для людини суміш. Ті очисні споруди, які були розроблені ще на початку 20го століття, не тільки не розраховані на стільки великі потреби будуючих міст, але й на сучасні продукти антропогенного і техногенного походження. Їх неефективна робота призводить до викиду цілого ряду негативних речовин, і не тільки солей кальцію, магнію, натрію, заліза, які можна усувати локально, але і нітратів і нітритів, ряду важких металів, всіляких хлоридів та органіки, нафтопродуктів і фенолів, бактерій і вірусів .
При хімічних реакціях води з металом труб в питну водопровідну воду потрапляють цинк, свинець, мідь, кадмій та інші хімічні елементи в дозах, які перевищують допустимі. ВООЗ пов'язує значну частину спалахів вірусних захворювань з недостатньою дезінфекцією питної води. Фахівці "Київського інституту екогігієни і токсикології ім. Л. Медведя" стверджують, що у воді знаходяться сотні органічних солей і важких металів шкідливих для організму. Застосовувані владою методи очищення води від хімічних речовин і бактерій тільки забезпечують придатність води для пиття.
1. Якщо Ви п'єте воду з високим вмістом заліза (більше 0,3 мг / л), то ризикуєте придбати патологію печінки; підвищується ризик інфарктів і така вода негативно впливає на репродуктивну функцію організму; (про очищення від заліза)
2. Якщо у воді більше 0,1 мг / л марганцю, то виникає реальний ризик захворювань кісткової системи
3. При концентрації фтору більше 0,7-1.5 мг / л людина захворює на флюороз, що приводить до втрати зубів і поразки травного тракту; втрачається рухливість суглобів;
0,8-1,2 мг / л; надлишок хлору вступає в з'єднання з іншими органічними речовинами, утворюючи канцерогени, які провокують утворення ракових пухлин і мутацію генів; за даними Колумбійського університету охорони здоров'я встановлено, що вживання хлорованої води на 44%збільшує ризик захворювання на рак шлунково-кишкового тракту і сечового міхура; крім того, хлорована питна вода приводить до підвищення кров'яного тиску, атеросклерозу та ішемії серця ;
5. Надлишок свинцю у воді (більше 0, -3 мг / л) накопичується в тканинах, що веде до недокрів'я, стимулює розвиток гіпертонії і зниження слуху;
6. Сульфат амонію, загальноприйнятий коагулянт, збагачує воду іонами алюмінію, що надають нейрогенну дію (негативно впливає на всю нервову систему і, зокрема, на діяльність головного мозку).
На превеликий жаль, наша питна вода не тільки не бажана, але й небезпечна для пиття.
Що ж робити? Чи існує можливість 100%-го очищення питної води в домашніх умовах підручними засобами? Відповідь однозначно - НІ! Та й у всього різноманіття побутових фільтрів для доочищення питної води максимум ККД - 85%. Де ж вихід?
Сьогодні найбільш доступні за ціною і ефективні для вирішення проблем водопровідної води комбіновані фільтри, які поєднують принципи тонкої механічної очистки та сорбційну очистку води, і звичайно ж, відносно дорогі системи на основі зворотного осмосу, які залишають 98% забруднень у каналізації ... Вибір за нами .